Stolarka aluminiowa
Systemy okienno drzwiowe

Ogrody zimowe

W Polsce liście opadają z drzew wraz z nadejściem listopada. Dlatego przez trzy miesiące, a często nawet dłużej, jesteśmy niemal odcięci od zieleni. Obok braku słońca i powszechnej w tym okresie szarości to jeden z głównych powód rozwijania się stanów depresyjnych. Jednak są sposoby, żeby temu przeciwdziałać. Stosunkowo niedrogim i dość prostym rozwiązaniem jest założenie ogrodu zimowego we własnym mieszkaniu. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się zielenią nawet wtedy, kiedy za oknami szaleć będzie śnieżna zawieja. Oferujemy Państwu pomoc w stworzeniu Waszego prywatnego zielnego kącika. Zajmujemy się mocowaniem na krokwiach aluminiowych zadaszeń do ogrodów zimowych.

Przeprowadzamy montaż zadaszeń na krokwiach aluminiowych do ogrodów zimowych, w tym również montaż na krokwiach aluminiowych koszowych. Oprócz tego w naszej ofercie znajdą Państwo propozycję tworzenia szklanych elewacji budynków z wykorzystaniem lekkich ścian osłonowych.


ALIVER 1000

Zadaszenia jedno- i dwuspadowe, izolowane termicznie. Krokiew 73 mm (zwykła i renowacyjna). Rozpiętość krokwi do 2 m (szkło) lub do 2,5 m (poliwęglan). Krokiew wsparta na zintegrowanym z rynną profilu okapowym oraz przegubowym profilu kalenicowym. Posadowienie krokwi górą i dołem na specjalnej zawiasowej półce. Zacinanie krokwi na prosto, w jednej płaszczyźnie.


ALIVER 2000+

Zadaszenia jedno- i dwuspadowe, izolowane termicznie. Krokiew 105 lub 125 mm (zwykła lub renowacyjna). Rozpiętość krokwi: do 2,5 mm (szkło) i 3 m (poliwęglan) dla krokwi 105 mm oraz 3,2 mm (szkło) i 3,8 m (poliwęglan) dla krokwi 125 mm. Profile okapowe i kalenicowe posiadają specjalnie wyprofilowaną półkę, na której opierają się zacięte pod kątem prostym krokwie.

Zastosowanie

  • zadaszenia ogrodów zimowych.

ALIVER 5000 +

Zadaszenia jedno- i dwuspadowe, izolowane termicznie. Krokiew 150 mm (zwykła lub renowacyjna). Rozpiętość krokwi do 3,6 m (szkło) lub do 4,4 m (poliwęglan). Możliwość wzmacniania okapu typowymi stalowymi profilami, co pozwala na montowanie w ścianach pionowych konstrukcji przesuwnych lub harmonijkowych o dużych gabarytach.

Zastosowanie

  • system stosowany w prywatnych domach oraz budynkach użyteczności publicznej
  • do budowy ogrodów zimowych.

ALIVER 6000

Zadaszenia izolowane termicznie dachów o kształtach skomplikowanych. Część nośna krokwi (tzw. puszka) umieszczona jest na zewnątrz dachu (powyżej szkła), co pozwala na uzyskanie płaskiej, wewnętrznej powierzchni zadaszenia. Możliwość zadaszenia krokwi. Stosowana komorowa przekładka termiczna uzyskuje bardzo dobre właściwości izolacyjne. Możliwość stosowania róznych kątów nachylenia na różnych połaciach dachu.

Zastosowanie

  • system używany przy konstruowaniu zadaszeń ogrodów zimowych o bardzo zróżnicowanym kształcie połaci.

VICTORIAN PLUS

Izolowany termicznie system zadaszeń ogrodów zimowych o rozbudowanych kształtach. Mocowanie krokwi w okapie jak i w kalenicy za pomocą przegubowych łączników zawiasowych. Występują systemowe połączenia narożne różnych kątów: wklęsłe i wypukłe. Zworniki krokwi, belki koszowe. Krokwie o różnych wysokościach dających możliwość uzyskania rozpiętości od 1,8 do 4,5 m. występuje odrębna rynna (mocowana do profilu okapowego za pomocą wieszaków nadających spadek) i odrębny profil okapowy. Rynna i profil okapowy posiadają łączniki: najbardziej typowe kąty załamania to 90, 135 i 150. Dla typowych kątów istnieją systemowe zworniki czyli miejsca, w których skupia się wiele krokwi. Istnieje możliwość instalowania, zarówno nad, jak i pod rynnami profili i elementów ornamentowych (ozdobne grzebienie, ściągi konstrukcyjne, obudowy rur spustowych).

Zastosowanie

  • zadaszenia o wyglądzie i kształtach wiktoriańskich.